کابل فویلدار 0.6 مخابراتی

یک روش رایج برای حفاظت از کابلهای مخابراتی در برابر نویزها، استفاده از فویل است. کابل فویلدار 0.6 پر فروش ترین نوع از کابل تلفن است که با تعداد زوج رشته های مسی متنوع ارائه میشود.

زمانی که کابل مخابراتی فویلدار نیست

نویز در کابل اینترنت

رخداد آزار دهنده ای است هنگامی که صدای گرم اعضای خانواده، دوست یا مشتریان شما پشت تلفن به خوبی شنیده نمیشود و یا سرعت اینترنت منزل یا محل کارتان مطلوب نیست.

این اتفاقات دلایل مختلفی میتوانند داشته باشند؛ اما یکی از دلایل مهم آن کیفیت ساخت کابل مخابراتی به کار رفته است. کابلی که توانایی حفاظت از سیگنالهای عبوری از خود را در برابر نویزها ندارد؛ و به بیان بهتر، کابلی که فویلدار نیست.

کابل فویلدار تلفن

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

برای آن که از مشکلات بیان شده در پاراگراف قبل رهایی یابیم، استفاده از کابل فویل دار تلفن توصیه میگردد. اساساً برای ممانعت از آثار سوء امواج الکترومغناطیس بر روی کابلها و کاهش اثر همشنوایی، چهار راهکار متداول زیر وجود دارد:

 1. زوجی کردن رشته های کابل
 2. استفاد از شیلد بافته شده مسی
 3. استفاده از فویل آلومینیومی همراه سیم تخلیه (ارت)
 4. استفاده همزمان از شیلد بافته شده و فویل

در کابلهای مخابراتی مرغوب معمولاً روش شماره 1 و 3 مورد استفاده قرار میگیرد؛ یعنی زوج رشته ها مقداری به هم تابیده هستند و این کابلها دارای فویل پلی استر/ آلومینیومی در تماس با یک رشته درین وایر یا همان سیم تخلیه هستند تا در نتیجه آن اصطلاحاً یک کابل تلفن ضد نویز داشته باشیم. این کابل میتواند درصد قابل توجهی از امواج مزاحم را از خود به دور نگه دارد.

در کابل شبکه UTP از روش یک، در کابل F/UTP از روش یک و سه و در کابل Cat6 SF/UTP از روش یک و چهار بدین منظور استفاده میشود.

نکته مهم دیگر در کیفیت عملکرد کابلهای مخابراتی، جنس هادی آنهاست. این روزها در صنعت سیم و کابل ایران به کارگیری رسانای CCA یا CCAM در کابلهای تلفن و مخابراتی رایج شده است؛ اما باید بدانید که این روشِ غیر استاندارد و حذف هادی مس خالص، سبب افت سیگنال و تضعیف کابل در انتقال داده ها و اطلاعات میگردد.

کابل فویلدار 0.6 مخابراتی

این عنوان یعنی کابل مخابراتی مورد نظر فویلدار است و قطر هر یک از رشته های مسی آن 0.6 میلیمتر است. اگر نگاهی بر آمار تولید و فروش کابلهای تلفن داشته باشیم؛ متوجه خواهیم شد که اکثراً کابل فویلدار 0.6 در صدر قرار دارد.

هادی با قطر 0.6 میلی متر سایزی میان 23 و 22 AWG در استاندارد سایزبندی آمریکایی میباشد. حداکثر مقاومت الکتریکی هادی مسی 0.6 برابر با 65 Ω/Km است.

سایزهای کابل فویلدار 0.6

کابل 0.6 فویلدار داخل ساختمانی

کابلهای فویل دار مخابراتی از نظر ساختار و محل نصب دارای تنوع هستند. دو نوع پر تقاضای این کابلها با مصارف عمومی عبارتند از کابل A2Y(St)2Y برای نصب بیرون از ساختمان و کابل تلفن J-Y(St)Y یا J-2Y(St)Y که مناسب نصب داخل ساختمان است. سایزهای این دو کابل را در ادامه میبینید:

 • 0.6×2×2
 • 0.6×2×4
 • 0.6×2×6
 • 0.6×2×10
 • 0.6×2×15
 • 0.6×2×20
 • 0.6×2×25
 • 0.6×2×30
 • 0.6×2×40
 • 0.6×2×50
 • 0.6×2×100

کابل 0.6×2×4 همان کابل چهار زوج 0.6 است و یا سایز 0.6×2×30 معرف کابل تلفن 30 زوج صفر شش میباشد. انتخاب تعداد زوج رشته مناسب کابل مخابراتی به تعداد خطوط تلفن و ارتباطی موجود در پروژه به اضافه تعدادی خط رزرو بستگی دارد. مثلاً برای خط تلفن اصلی یک آپارتمان 10 واحدی به ازای یک خط برای هر واحد میتوان از یک کابل 10 زوج فویل دار استفاده نمود و یا در حالت بهتر با در نظر گرفتن 5 خط رزرو، یک کابل 15 زوج را برگزید.

فروش کابل فویلدار 0.6

کابل 100 زوج مخابراتی 0.6

سایزهای یاد شده کابل فویلدار 0.6 آماده تحویل به خریداران محترم هستند. بسته بندی کابلهای مخابراتی با توجه به سایز و نوع آن به صورت کلاف یا قرقره خواهد بود. اطلاعاتی که ما برای ارائه کابل مناسب نیاز داریم عبارت خواهند بود از:

 • نوع کابل تلفن یا محل نصب آن
 • سایز کابل
 • متراژ مورد نیاز
 • محل تحویل مورد نظر

و کابلی که در ازای سفارش و اعتماد شما تقدیم خواهد شد دارای مزایای زیر است:

 1. گارانتی عیوب پیش آمده در فرآیند تولید یا بسته بندی کابل
 2. تضمین استفاده از مس خالص در هادی کابل تلفن
 3. وارانتی عملکرد کابل مخابراتی در شرایط تعریف شده نصب و بهره برداری از آن
 4. تضمین اصالت برند کابل پیشنهاد شده
 5. تطابق مشخصات فنی کابل با استانداردهای VDE 0816، IEC 60189 و TCI