کابل زمینی آلومینیومی فشار ضعیف و متوسط

آنچه در این مقاله می خوانید...

کابل زمینی چیست ؟انواع کابل زمینی آلومینیومیقیمت کابل آلومینیومی

کابل زمینی آلومینیومی امروزه هم در سطوح ولتاژی فشار ضعیف و هم فشار متوسط تولید و عرضه می گردد. نکات متعددی در مورد این گروه از کابل های برق وجود دارد. توجه به این نکات لازمه بهره مندی از مزایای کابلهای آلومینیومی خواهد بود.
به بیان دیگر آشنایی با ویژگی های این محصولات موجب می گردد از معایب و اشکالات احتمالی جلوگیری به عمل آید. در این صورت است که مزایای کابل آلومینیومی بیشتر و کامل تر جلوه خواهد نمود. امروز صحبت ما پیرامون کابل زمینی آلومینیومی است. چه خوب که نخست به این سوال پر تکرار بپردازیم که

کابل زمینی چیست ؟

صرف نظر از نوع کابل، هر کابلی را که قابلیت نصب در زیر خاک داشته باشد می توان کابل زمینی نام نهاد. این قابلیت با توجه به مشخصات اجزای تشکیل دهنده کابل و یا وجود بخشهای اضافی در آن ایجاد می گردد. این محصولات را با عناوین دیگری مانند کابل زیر زمینی، کابل خاکی و کابل دفنی نیز می شناسند.

کابل زمینی آلومینیومی

انواع کابل زمینی آلومینیومی

این کابلها را می توان بر پایه معیارها و فراسنجهای مختلفی دسته بندی نمود. مهم ترین آنها ولتاژ اسمی (نامی) است. از این منظر کابل فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی عناوین انواع کابل آلومینیومی زمینی خواهند بود. همان طور که می دانید عنوان فشار ضعیف برای ولتاژهای تا 1000 ولت به کار می رود. فشار متوسط معرف ولتاژ بیش از 1000 ولت تا 35000 ولت (35 کیلو ولت) است. برای کابلهایی با ولتاژ اسمی بیشتر از 35 کیلو ولت وارد گروه فشار قوی خواهیم شد.

کابل زمینی تک سیمه کابل زمینی فشار متوسط

کابل زمینی چهار سیمه کابل سه و نیم سیمه

قیمت کابل آلومینیومی

برای این کابلها قیمت برجسته ترین مزیت است. قیمت پایین تر آلومینیوم نسبت به مس نکته ای است که به شدت خودنمایی می کند. توجه به ظرفیت آمپری هر سایز کابل آلومینیومی، مسافت و الزامات نصب در انتخاب آن بسیار حائز اهمیتند. در بین کابلهای زمینی آلومینیومی نیز سطح مقطع و تعداد رشته ها سبب تفاوت قیمت می شود. این کابلها غالبا به صورت تک رشته، 2 رشته، 3.5 رشته (سه و نیم سیمه) و چهار رشته به فروش می رسند.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاهتان را بنویسید

تلگرام
تماس تلفنی
واتس اپ