کابل روکش سیلیکونی مقاوم در برابر آتش

با به کارگیری گریدهای ویژه عایق سیلیکونی در ساخت روکش کابل، خاصیت مقاوم بودن در برابر آتش به آن اضافه و برای کار در چنین شرایطی مناسب سازی می گردد.
در حالت پیش فرض عایق سیلیکون ماده ای مقاوم در برابر سرما و گرما معرفی می شود و در جداول مقایسه عایقهای الکتریسیته که در ساخت سیم و کابل به کار می روند، به این ویژگی اشاره می گردد. در کنار این هالوژن فری و کم دود بودن نیز از دیگر خصوصیات سیلیکون است. عایق و روکش سیلیکونی گریدها و دسته بندی های متفاوتی دارد که در مشخصات فیزیکی و شیمیایی تفاوتهایی با هم دارند. چنانچه بخواهیم کابل فراتر از مقاومت در برابر گرما، توانایی ادامه کار را برای زمان معین در وضعیتی که در معرض شعله مستقیم آتش است داشته باشد، چندین گزینه به ذهن می رسد.
یکی از موارد پیشنهادی استفاده از روکش سیلیکونی ویژه ای است که تحمل دماهای بالاتر را دارد. به کارگیری این نوع سیلیکون ضمن برآورده کردن نیاز به استقامت حرارتی بالا، انعطاف پذیری را هم برای کابل حفظ می نماید. مطابق استاندارد IEC این نوع از کابلهای سیلیکونی که با عنوان مقاوم در برابر آتش یا شعله هم شناخته می شوند، در طی فرآیند تولید با شعله 750 درجه سلسیوس تحت ولتاژ و جریان تست می گردند. کابل زمانی از چنین آزمونی تایید کیفی دریافت خواهد نمود که در مدت زمان 90 دقیقه در معرض آتش، همچنان یکپارچگی خود را حفظ نموده و جریان الکتریکی را از خود عبور دهد.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاهتان را بنویسید

تلگرام
تماس تلفنی
واتس اپ