اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل برق مقاوم در برابر حریق

کابل برق یا هر کابل دیگری مانند مخابراتی، کنترل و ابزار دقیق ممکن است برای پایداری در عملکردشان لازم باشد در برابر حریق و دماهای بالاتر از حد متعارف، مقاومت مناسبی داشته باشند.

کابل هایی که در تغذیه سیستمهای اعلان حریق به کار می روند یا کابلهای مجاور کوره ها در صنایع گوناگون از جمله مواردی هستند که لزوم استحکام حرارتی برای آنها احساس می گردد. یکی از گزینه های پیش رو برای ایجاد چنین استحکام و مقاومت حرارتی، استفاده از مواد عایقی با دمای کاری بالا در ساختار کابل است. معمولا چنین کابلهایی را با عناوینی مانند کابل مقاوم در برابر حریق می شناسند.

از بهترین انواع کابل برق مقاوم در برابر حریق، کابل مجهز به عایق و روکش سیلیکونی است. ترکیبات متنوعی که در ساخت عایق و روکش این کابلها به کار گرفته می شود، محدوده دمای کاری آنها را در رنجهای متفاوت تعیین می کند. همین بازه دمای کاری سبب می شود که عبارت متفاوت کابل مقاوم در مقابل گرما و کابل مقاوم در برابر آتش یا حریق برای معرفی استفاده شود. بهتر است با توجه به شرایط مکان نصب کابل، نوع مناسب انتخاب شود تا هم درستی عملکرد کابل تضمین گردد و هم از صرف هزینه های غیر لازم جلوگیری شود.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

 info@namiracables.com

تماس بگیرید