شنبه , اکتبر 31 2020
خانه / کابل آلومینیومی / کابل آلومینیومی بجای کابل مسی

کابل آلومینیومی بجای کابل مسی

مزایای کابل آلومینیومی سبب شده که بحث استفاده از آن بجای کابل مسی مطرح شود. حال باید دید برای چه نوع کاربردی استفاده از کابل برق آلومینیومی بجای کابل مسی مجاز است، این انتخاب چه مزایایی دارد و در مورد آن به چه نکاتی باید توجه نمود؟
مدتهاست که در تولید گروهی از کابلهای برق در کنار هادی مسی از فلز آلومینیوم هم استفاده می گردد. نخست باید ببینیم استانداردهای رایج استفاده از هادی آلومینیومی را برای چه نوع کابلهایی مجاز برشمرده است.

قیمت کابل آلومینیومی
آلومینیوم به شکل مفتولی و چند مفتولی (هادی کلاس 1 و 2) یا اصطلاحا خشک در کابلهای قدرت (زمینی) فشار ضعیف و فشار متوسط و کابلهای هوایی توزیع برق به صورت خودنگهدار یا فاصله دار باز هم در رده ولتاژی فشار متوسط و ضعیف به کار می رود. بدین ترتیب متوجه می شویم استفاده از آلومینیوم در تولید سیم و کابلهای برق ساختمانی و افشان مجاز نیست.
حال ببینیم چه مزیت یا مزایایی ما را به سمت انتخاب کابل آلومینیومی در کاربردهای یاد شده سوق می دهد.

انواع کابل آلومینیومی

مزایای کابل آلومینیومی

قیمت کابل آلومینیومی : دلیل اول قیمت است. همچنان قیمت یک سومی آلومینیوم نسبت مس عامل جذابی به شمار می آید.

وزن کابل آلومینیومی : ویژگی دیگر کابلهای آلومینیومی سبک بودن آنها در مقایسه با کابلهای مسی است که در جابه جایی، کابل کشی زمینی و طراحی مکانیکی خطوط هوایی موجب کاهش هزینه های ثانویه خواهد شد.

الزامات جایگزینی کابل آلومینیومی

  • سطح مقطع کابل آلومینیومی باید 1.66 برابر کابل مسی باشد.
  • در نقاط اتصال کابل آلومینیومی به شینه ها و باسبارهای مسی حتما از کابلشوهای بی متال (بای متال= دو فلز) استفاده شود.

فروش کابل آلومینیومی

محاسبه سطح مقطع کابل آلومینیومی

برای محاسبه سطح مقطع مناسب کابل آلومینیومی می توان از فرمولها و روابط الکتریکی استفاده نمود. یک راه ساده تر استفاده از جداول آماده برای انتخاب سایز است. در اینجا یک فرمول ساده تقدیم شما مخاطبان گرامی می کنیم که با استفاده از آن می توانید به صورت سرانگشتی سطح مقطع کابل آلومینیومی فشار ضعیف را به دست آورید.

محاسبه کابل آلومینیومی

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره موبایل: 09120471420
شماره تلفن: 02128423767
پست الکترونیکی: info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز کابل شبکه ۶ cat ایرانی

برای انتقال داده ها و اطلاعات نیاز به یک ابزار داریم. این ابزار کابل شبکه نام دارد. کابل شبکه ۶ cat ایرانی برای انتقال اطلاعات از یک شبکه به شبکه دیگر مورد استف

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید