همکاری در فروش سیم و کابل برق

آنچه در این مقاله می خوانید...

نگاه متفاوت به موضوع فروش سیم و کابلراهکار افزایش فروش سیم و کابلهمکاری در فروش

همکاری در فروش از آن دسته موضوعات در اصطلاح سهل ممتنع است. در ظاهر امری ساده به نظر می آید؛ اما هنگامی که در مورد کیفیت اجرای چنین طرحی به ویژه در حوزه سیم و کابل برق می اندیشیم با نکات ریز و درشت بیشتری مواجه می شویم.

شاید اگر سالها پیش مقوله همکاری در فروش سیم و کابل برق را مطرح می کردیم، خیلی ساده اذهان ما به روش اعطای نمایندگی، احداث دفاتر فروش در نقاط گوناگون و متعدد و نهایتا مبادله با شرکتهای همکار سوق می یافت. در عمل هم شیوه دیگری یا به ذهن خطور نمی کرد و یا امکان اجرای آن وجود نداشت. اما اکنون وضعیت چگونه است؟

نگاه متفاوت به موضوع فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل

برخی از صاحب نظران معتقدند دوران تولید محوری گذشته است و از عناوینی مانند پادشاه مشتریست برای توصیف شرایط روز صنعت و تجارت استفاده می کنند. وقتی نگاهی به وضعیت صنعت و بازار سیم و کابل کشور خودمان می اندازیم، متوجه می شویم که این سخن چندان بیراه نبوده و چه بسا دلیل اصلی بسیاری از مشکلات در عدم توجه به آن است. تعدد تولید کنندگان نه تنها در کشور ما، بلکه در بسیاری از ممالک دیده می شود. هر چند سطح مرغوبیت تولیدات این شرکتها متفاوت است؛ اما به هر روی تراکم بالایی از این منظر وجود دارد. یکی از مسائلی که به دنبال چنین حالتی پدید می آید، کاهش مشتری و فروش است. یا از نگاهی دیگر، مشتریان با گزینه های متعددی رو به رو هستند و جلب توجه و نظر آنها به آسانی گذشته نیست.

راهکار افزایش فروش سیم و کابل

افزایش فروش سیم و کابل

معمولا در این گونه شرایط چند راهکار از سوی افراد مختلف پیشنهاد می شود. افزایش تبلیغات، گسترش بازار، توسعه بازاریابی، بازنگری در سامانه توزیع و خرده فروشی، تعدیل قیمتها، فروش غیرنقدی و موارد مشابه دیگر. هر چند این روشها از نظر هزینه اجرا، سخت افزار و نیروی انسانی مورد نیاز تفاوتهایی با هم داشته باشند؛ اما در یک موضوع مشترک هستند. این شیوه ها تاثیر مثبت چندانی بر فروش ندارند! پس اگر این گونه است چه کاری باید انجام دهیم؟

شاید در مورد گروه های مختلف سیم و کابل برق راهکارهای مختلفی برای برون رفت از شرایط رکود فروش وجود داشته باشد؛ لکن یک اصل مشترک در این بین وجود دارد. برای ماندن در عرصه تولید و فروش باید شرایط روز را در نظر داشت و قطعا شیوه های مدیریت فروش گذشته پاسخگوی دنیای امروز نیست. البته این بدان معنا نیست که از فردا تمامی ساختار فروش خود را تعطیل کنیم و همه چیز را از نو بسازیم؛ ولی طراحی یک نقشه دوم یا پلن B ضروری به نظر می رسد. البته اگر هدف ما این است که ضمن رشد فروش به نام و نشان خود آسیب نزنیم.

همکاری در فروش

نظر شما چیست؟ آیا با نکات مطرح شده موافقید یا خیر؟ نامیرا کابل از نظرات و دیدگاه های همکاران، فعالان و صاحب نظران استقبال می کند و آمادگی خود را برای طراحی و اجرا یا حداقل تست روشهای متفاوت همکاری در فروش سیم و کابل برق اعلام می دارد.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

1

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام
تماس تلفنی
واتس اپ