خانه / سیم برق / همکاری در فروش سیم و کابل برق

همکاری در فروش سیم و کابل برق

همکاری در فروش از آن دسته موضوعات در اصطلاح سهل ممتنع است. در ظاهر امری ساده به نظر می آید؛ اما هنگامی که در مورد کیفیت اجرای چنین طرحی به ویژه در حوزه سیم و کابل برق می اندیشیم با نکات ریز و درشت بیشتری مواجه می شویم.
شاید اگر سالها پیش مقوله همکاری در فروش سیم و کابل برق را مطرح می کردیم، خیلی ساده اذهان ما به روش اعطای نمایندگی، احداث دفاتر فروش در نقاط گوناگون و متعدد و نهایتا مبادله با شرکتهای همکار سوق می یافت. در عمل هم شیوه دیگری یا به ذهن خطور نمی کرد و یا امکان اجرای آن وجود نداشت. اما اکنون وضعیت چگونه است؟

نگاه نو به موضوع فروش سیم و کابل

برخی از صاحب نظران معتقدند دوران تولید محوری گذشته است و از عناوینی مانند پادشاه مشتریست برای توصیف شرایط روز صنعت و تجارت استفاده می کنند. وقتی نگاهی به وضعیت صنعت و بازار سیم و کابل کشور خودمان می اندازیم، متوجه می شویم که این سخن چندان بیراه نبوده و چه بسا دلیل اصلی بسیاری از مشکلات در عدم توجه به آن است. تعدد تولید کنندگان نه تنها در کشور ما، بلکه در بسیاری از ممالک دیده می شود. هر چند سطح مرغوبیت تولیدات این شرکتها متفاوت است؛ اما به هر روی تراکم بالایی از این منظر وجود دارد. یکی از مسائلی که به دنبال چنین حالتی پدید می آید، کاهش مشتری و فروش است. یا از نگاهی دیگر، مشتریان با گزینه های متعددی رو به رو هستند و جلب توجه و نظر آنها به آسانی گذشته نیست.

فروش سیم و کابل

راهکار افزایش فروش سیم و کابل

معمولا در این گونه شرایط چند راهکار از سوی افراد مختلف پیشنهاد می شود. افزایش تبلیغات، گسترش بازار، توسعه بازاریابی، بازنگری در سامانه توزیع و خرده فروشی، تعدیل قیمتها، فروش غیرنقدی و موارد مشابه دیگر. هر چند این روشها از نظر هزینه اجرا، سخت افزار و نیروی انسانی مورد نیاز تفاوتهایی با هم داشته باشند؛ اما در یک موضوع مشترک هستند. این شیوه ها تاثیر مثبت چندانی بر فروش ندارند! پس اگر این گونه است چه کاری باید انجام دهیم؟

افزایش فروش سیم و کابل
شاید در مورد گروه های مختلف سیم و کابل برق راهکارهای مختلفی برای برون رفت از شرایط رکود فروش وجود داشته باشد؛ لکن یک اصل مشترک در این بین وجود دارد. برای ماندن در عرصه تولید و فروش باید شرایط روز را در نظر داشت و قطعا شیوه های مدیریت فروش گذشته پاسخگوی دنیای امروز نیست. البته این بدان معنا نیست که از فردا تمامی ساختار فروش خود را تعطیل کنیم و همه چیز را از نو بسازیم؛ ولی طراحی یک نقشه دوم یا پلن B ضروری به نظر می رسد. البته اگر هدف ما این است که ضمن رشد فروش به نام و نشان خود آسیب نزنیم.

همکاری در فروش

نظر شما چیست؟ آیا با نکات مطرح شده موافقید یا خیر؟ نامیرا کابل از نظرات و دیدگاه های همکاران، فعالان و صاحب نظران استقبال می کند و آمادگی خود را برای طراحی و اجرا یا حداقل تست روشهای نوین همکاری در فروش سیم و کابل برق اعلام می دارد.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
کارشناس فروش : 09120471420

مطلب پیشنهادی

فروش سیم H07V-K

فروش سیم H05V-K و H07V-K

در گروه سیمهای برق عایق دار زیر گروهی با شناسه سیم H05V-K و H07V-K معرفی …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره و خرید