جمعه , اکتبر 30 2020
خانه / کابل آلومینیومی / مزایای کابل برق آلومینیومی

مزایای کابل برق آلومینیومی

چه نکات فنی یا اقتصادی موجب رشد به کارگیری کابل برق آلومینیومی در شبکه های قدرت شده و به طور کلی مزیای این نوع محصولات چیست؟
غالبا این گونه است که در هنگام انتخاب محصول یا تجهیزات برای استفاده در پروژه ها به دو ویژگی مزیتها و قیمت آن محصول دقت شده و تلاش می گردد نقطه بهینه ای از جمع این دو حاصل گردد. مشابه همین قضیه برای انتخاب کابل برق قدرت وجود دارد. کارفرمایان، پروژه کارها و بهره برداران پروژه های برق رسانی و تامین انرژی الکتریسته با در نظر گرفتن شرایط پروژه و قابلیتهای فنی کابلها نسبت به انتخاب کابل مناسب اقدام می کنند.
صحبت به این نقطه که می رسد، کابل برق آلومینیومی به عنوان یک گزینه مناسب رخ می نماید. کابلی که در صورت انتخاب مناسب سایز، توجه به استاندارد و الزامات نصب، می تواند همانند همتای مسی خود به خوبی در انتقال و توزیع برق نقش ایفا کند. در مجموع می توان چند ویژگی مهم را به عنوان مزایای کابلهای آلومینیومی برشمرد که نخستین آنها قیمت است. پایین بودن قیمت آلومینیوم در مقایسه با مس موجب شده است حتی با افزایش سطح مقطع کابل آلومینیومی به منظور دست یابی به نقطه برابر از منظر هدایت الکتریکی در قیاس با کابل مسی، باز هم قیمت تمام شده نوع آلومینیومی بسیار پایین تر باشد. مزیت دیگر کابلهای قدرت آلومینیومی سبک وزنی آنهاست. این ویژگی در موضوع حمل و نقل و کابل کشی زمینی و هوایی بیشتر جلوه پیدا می کند. استحکام مناسبی که کابلهای آلومینیومی مرغوب و استاندارد در برابر خوردگی از خود نشان می دهند هم می تواند به عنوان یکی دیگر از مزایای این محصول به شمار آید.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره موبایل: 09120471420
شماره تلفن: 02128423767
پست الکترونیکی: info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

کابل آلومینیومی زمینی

کابل برق سه فاز آلومینیومی مطابق با استاندارد

کابل برق سه فاز آلومینیومی یک انتخاب فوق العاده برای تامین برق واحدهای مسکونی، تجاری، …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید