اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

قیمت روز کابل خودنگهدار

آنچه در این مقاله می خوانید...

کابل خودنگهدار چیست؟انواع کابل برق هوایی فشار ضعیفکابل خودنگهدار 20 کیلو ولتقیمت روز کابل خودنگهدارمزایای شبکه های هوایی با کابل ABC

قیمت روز کابل ها تابع شرایط مختلفیست. ساز و کاری پیش بینی شده است تا کاربران و مشتریان از قیمت روز کابل خودنگهدار تکفاز و سه فاز به آسانی اطلاع یابند و با آگاهی کافی از مشخصات فنی و کیفیت ساخت، دست به انتخاب محصول مناسب بزنند.

قیمت کابل خودنگهدار فشار ضعیف و متوسطمتخصصان، مهندسین و تکنسینهای فعال در صنعت برق با کابل خودنگهدار به خوبی آشنا هستند؛ اما از آنجایی که برخی از مشتریان ما خارج از این گروه ها بوده و کاربران عادی هستند، اجازه بدهید کمی این محصول را معرفی نماییم.

کابل خودنگهدار چیست؟

کابل خودنگهدار کابلیست که از ترکیب چند کابل تک رشته تشکیل یافته است. برای ساخت هادی این کابلها از آلومینیوم بهره میبرند. این واژه از آن جهت برای این کابل به کار میرود که در ساختار آن از یک فلز نگهدارنده استفاده شده تا وزن کابل و نیروی کشش را تحمل نماید.

کابل خودنگهدار یا ABC اساسا یک کابل هوایی است و در خطوط هوایی توزیع برق مورد استفاده قرار میگیرد. رشته های این کابل در کنار یکدیگر و به هم پیچیده شده هستند و از این جهت کابل باندل شده نیز نامیده میشوند. قیمت کابل خودنگهدار و شبکه های اجرا شده با آن، بسیار کمتر از خطوط بدون روکش مسی قدیمی است.

انواع کابل برق هوایی فشار ضعیف

کابل خودنگهدار LV با ولتاژ نامی 0.6/1 کیلوولت، هادی آلومینیوم و عایق XLPE ساخته میشود. این کابل هم به صورت تکفاز و هم سه فاز در خطوط فشار ضعیف 230 و 400 استفاده میگردد. تعداد رشته ها و سطح مقطع آن مطابق استانداردهای مرجع و نیز در ایران برابر با دستورالعمل شرکت توانیر میباشد که عبارتند از :

انواع کابل خودنگهدار

کابل خودنگهدار سه فاز ٦ رشته با مسنجر فولادی

 1. ١٦+١٦+٢٥+٢٥*٣
 2. ٢٥+٢٥+٣٥+٣٥*٣
 3. ٢٥+٢٥+٥٠+٥٠*٣
 4. ٢٥+٢٥+٧٠+٧٠*٣
 5. ٢٥+٢٥+٩٥+٩٥*٣
 6. ٢٥+٢٥+١٢٠+١٢٠*٣
  توضيح :
  اعداد به ترتيب از چپ به راست سطح مقطع سه فاز، نول، روشنايی و نگهدارنده (مسنجر) هستند.

کابل خودنگهدار 5 رشته سه فاز با مسنجر آلیاژی

 1. 50+16+35×3
 2. 50+16+70×3
 3. 70+16+70×3
 4. 70+25+95×3
 5. 70+25+120×3

توضیح : ارقام به ترتیب از از چپ سایز سه فاز، فاز روشنایی و رشته مشترک نول و نگهدارنده آلومینیوم آلیاژی میباشد. کابلهای 5 رشته یا 5 سیمه در ایران کمتر تولید می شوند؛ اما ساختار آنها تطابق بیشتری با استانداردهای بین المللی دارد و مطابق سفارش مشتریان در داخل و خارج از ایران قابل تولید و تامین هستند.

کابل خودنگهدار تكفاز با روشنایی (فاز معابر)

 1. ١٦+١٦+٢٥+٢٥*١
 2. ٢٥+١٦+٣٥+٣٥*١

کابل خودنگهدار تكفاز منسجر جدا بدون روشنایی (فاز شب)

 1. ١٦+١٦+١٦*١
 2. ١٦+٢٥+٢٥*١

کابل خودنگهدار دو رشته تک فاز مسنجر مشترک

 1. 16+16×1 یا 16×2
 2. 25+25×1 یا 25×2

قیمت کابل خودنگهدار مسنجر مشترک تک فاز (دو رشته) کمتر از کابل با مسنجر فولادی (سه رشته) است. همچنین کابل اول با استانداردهای معتبر جهانی مانند CENELEC HD سازگاری بیشتری دارد.

کابل خودنگهدار 20 کیلو ولت

اجزای کابل خودنگهدار فشار متوسط

افزون بر شبکه های فشار ضعیف هوایی، کابل خودنگهدار در خطوط فشار متوسط نیز میتواند به کار رود. بدیهی است کابلی که در این سطوح ولتاژی باید کار کند در ساختار و اجزای تشکیل دهنده اش با نوع فشار ضعیف متفاوت خواهد بود. در شکل بالا طرحی از یک نمونه کابل خودنگهدار 20 کیلوولت مشاهده میفرمایید که اجزای آن از این قرار هستند :

 1. هادی آلومینیومی تابیده و فشرده شده
 2. شیلدهای الکترواستاتیک از جنس مواد نیمه هادی بر روی رسانا و عایق
 3. عایق پلی اتیلن کراس لینک شده (XLPE)
 4. اسکرین یا شیلد مسی
 5. روکش نهایی از جنس HDPE مشکی رنگ و مقاوم در برابر پرتو فرابنفش (UV)
 6. مسنجر از جنس فولاد گالوانیزه تابیده شده

این محصول در سایزهای زیر قابل تولید و ارائه می باشد :

 1. 50+1×3
 2. 70+1×3
 3. 95+1×3
 4. 120+1×3
 5. 150+1×3

عدد 1+ اشاره به یک رشته مسنجر یا همان نگهدارنده کابل دارد.

قیمت روز کابل خودنگهدار

بدیهی است که نرخ روز آلومینیوم مهم ترین فراسنج در تعیین قیمت روز کابل خودنگهدار خواهد بود و نوسانات آن اثر مستقیم بر این موضوع بر جای میگذارد. قیمت مواد عایقی و حتی مس برای نوع فشار متوسط نیز در محاسبه قیمت موثر هستند. البته نکات دیگری هم در پیشنهاد قیمت به مشتریان دخیل هستند که یکی از نقاط تمایز شرکتها و تامین کنندگان دقیقا در همین نکته خواهد بود.

با توجه به ویژگیهای سفارش مشتریان از منظر کمی (متراژ درخواست شده) و کیفی، پیشنهاد قیمت انواع کابل خودنگهدار ارائه و پس از تایید آنها، مراحل آماده سازی و تحویل سفارش انجام میپذیرد.

مزایای شبکه های هوایی با کابل ABC

کابل خودنگهدار دوستدار پرندگان

 1. کاهش خاموشیهای برنامه ریزی نشده
 2. کاهش انرژی توزیع نشده
 3. افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق
 4. کاهش حریم خطوط هوایی و هزینه های مربوط به آزادسازی حریم
 5. عدم نیاز به شاخه زنی و تخریب لانه پرندگان و کاهش چشمگیر آثار سوء محیط زیست
 6. افزایش ایمنی
 7. افزایش سرعت نصب خطوط هوایی

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید