خانه / سیم برق / عرضه سیم برق مفتولی

عرضه سیم برق مفتولی

هر چند تقاضا برای سیم برق مفتولی معمولا کمتر از نوع افشان است؛ اما این موضوع باعث نشده که در زمینه تامین مطمئن آن کم توجهی کنیم. عرضه این محصول با تنوع سایز استاندارد و کیفیت ساخت مطلوب صورت می گیرد.
بدیهی است برای دسته بندی هر محصول، اولین و دم دست ترین معیار شکل ظاهری آن محصول است. می توان گفت این روش رده بندی و نام گذاری دارای عمومیت در صنایع مختلف است و صنعت سیم و کابل هم از این قاعده مستثنی نیست. شاهد این مدعا همین سیم برق مفتولیست. سیمی که نامش دقیقا به شکل یا ظاهر هادی مسی به کار رفته در آن اشاره دارد؛ یک هادی تک رشته میله ای.

سیم تک مفتولی

تفاوت سیم افشان با مفتولی

از بحث عنوان و ظاهر که بگذریم به تفاوتها و کاربردهای سیم مفتول برق می رسیم. در یک سطح مقطع برابر، انعطاف پذیری سیم مفتولی بسیار کمتر از نوع افشان است. از طرفی شکل پذیری و مانایی فرم فیزیکی در نوع مفتولی بهتر انجام می شود. خود همین موضوع می تواند نوع کاربری را معین نماید. آن جا که منعطف بودن مد نظر است اولویت با نوع افشان است و آن گاه که نصب ثابت، محکم و پایدار مورد نیاز خواهد بود، انتخاب سیم مفتولی ارجحیت دارد.

تفاوت سیم افشان و مفتولی
تنوع سایز سیم برق مفتولی کمتر از همتای افشان خود است و غالبا تا سطح مقطع 10 و نهایتا 16 میلیمتر مربع تولید می گردد. به بیان آشکارتر سایزهای رایج تولیدی نوع مفتولی عبارتند از : 0.5، 0.75، 1، 1.5، 2.5، 4، 6 و 10 میلی متر مربع. در زمان سفارش این محصول می توان علاوه بر عنوان مفتولی از مشخصه های NYA، H05V-U و H07V-U نیز استفاده نمود. استاندارد مرجع برای ساخت این محصول IEC 60227-3 و ISIRI 607-3 هستند. همچنین جنس و کلاس هادی سیم مطابق استانداردهای IEC 60228 و ISIRI 3084 خواهد بود.
جدول بالا بیشینه مقاومت الکتریکی هادیهای مسی را در دمای 20 درجه سلسیوس (سانتی گراد) برابر با دو استاندارد یاد شده آخر نشان می دهد که از آن می توان برای مقایسه نوع افشان (کلاس 5) و مفتولی (کلاس 1)  و نیز اطمینان از مرغوبیت و استاندارد بودن، بهره جست.

فروش سیم مفتولی برق

تمامی سایزهای سیم برق مفتولی قابل عرضه هستند. نحوه بسته بندی سیم برق مفتولی معمولا به شکل کلاف یکصد متری تا نمره 10 است که مطابق سفارش نیز می توان بر روی قرقره و با رنگ بندی عایق مورد نظر تولید و تحویل گردد.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
کارشناس فروش : 09120471420

مطلب پیشنهادی

قیمت سیم برق مفتولی

لیست قیمت سیم برق مفتولی

لیست قیمت سیم برق از نوع مفتولی به تناسب سفارش مشتریان در کوتاه ترین زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره و خرید