سیم نسوز سیلیکونی چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

سیم سیلیکونی چیست؟کاربرد سیم نسوز سیلیکونی

سیم نسوز سیلیکونی چه ویژگی هایی دارد؟ چه ارتباطی بین سیلیکونی و نسوز بودن سیم وجود دارد؟ این سیم در چه جاهایی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد؟

سیم و کابلها با قابلیتهای مختلفی طراحی و تولید می شوند. به بیان دیگر علاوه بر وظیفه اصلی هر سیم یا کابل، تطابق آن با شرایط محیط نصب نیز از موضوعات مهم و قابل توجه است. سیمهای سیلیکونی هم دقیقا با این هدف تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این پست بیشتر درباره این سیم خواهیم گفت.

سیم سیلیکونی چیست؟

هنگامی که از سیم سیلیکونی صحبت می شود، غالبا منظور سیمهای برقی هستند که جنس عایق به کار رفته در آنها سیلیکون رابر (silicone rubber) است. از مهم ترین ویژگی های عایق و روکش سیلیکون، استحکام نسبی بالای آن در برابر دماهای بالاست. از این گفته معلوم می شود که چرا این سیمها را با اسم نسوز نیز می شناسند.

سیم نسوز سیلیکونی

کاربرد سیم نسوز سیلیکونی

هر جایی که سیم برق در معرض حرارت و دماهای بالا قرار بگیرد یا خواسته باشیم از سیم در زمان بروز شرایط غیر عادی مانند آتش سوزی محافظت نماییم، استفاده از سیم سیلیکونی یک پیشنهاد مناسب خواهد بود. جالب است بدانید عایق سیلیکون علاوه بر پایداری حرارتی از قابلیتهای دیگری مانند مقاومت در برابر مواد سوختی، روغن و اسیدهای رقیق برخوردار است و ماده ای بدون هالوژن و کم دود به شمار می رود.

سیم سیلیکونی تک روکش سیم نسوز دو روکش

اگر قصد دارید سیم یا کابل مرغوب خریداری نمایید، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon واتس اپ: کلیک کنید

نامیرا کابل شما را به انتخاب بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

Call Now Buttonتماس بگیرید