سه‌شنبه , اکتبر 27 2020
خانه / سیم برق / سیم برق مقاوم در برابر حرارت

سیم برق مقاوم در برابر حرارت

چرا برای سیم های برق محدوده دمای کاری تعیین می گردد؟ معیار و ملاک برای این کار چه چیزی خواهد بود؟ و سیم مقاوم در برابر حرارت چگونه دارای این ویژگی شده است؟

موادی که در تولید عایق و روکش سیم برق استفاده می شوند در یک بازه مشخص و معینی قادر به حفظ و بروز خاصیت عایقی هستند. به بیان دیگر اگر دما از حد تعریف شده پایین یا بالاتر رود، تغییر در استقامت عایقی و وضعیت شیمیایی ماده عایقی دیده خواهد شد.

مهم ترین ملاک برای تعیین دمای کاری سیم برق، جنس عایق به کار رفته در آن است. نوع و ترکیبات عایق یکی از مشخصات اصلی سیمهای برق به شمار می رود. با این صحبت می توان نتیجه گرفت زمانی که از سیم برق مقاوم در برابر حرارت صحبت می شود؛ غالبا این ویژگی ناشی از جنس عایق و روکش سیم برق خواهد بود. در تصویر زیر ویژگی های پایه حرارتی و الکتریکی مواد عایقی به کار رفته در تولید انواع سیم و کابل را مشاهده می فرمایید. البته با تغییراتی که در ساختار این مواد ایجاد می شود و نیز نحوه عایق بندی می توان بازه دمایی تعریف شده را تغییر داد.

ویژگی های حرارتی و الکتریکی عایقها

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره موبایل: 09120471420
شماره تلفن: 02128423767
پست الکترونیکی: info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

قیمت خرید کابل شبکه cat7

کابل شبکه cat7 امروز در میان کشورمان ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و قیمت خرید از کابل های شبکه cat7 در سایزها و متراژ ها و ضخامت های مختلف با یکدیگر

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید