انواع کابل فرمان ساده و شیلد دار

آنچه در این مقاله می خوانید...

تعریف کابل فرمانانواع کابل فرمانکاربرد انواع کابل فرمان

انواع کابل فرمان چه به صورت ساده و چه به شکل شیلد دار، دارای ساختار و کاربرد های متفاوتی هستند. همین تفاوت در ویژگی های کابل های فرمان ساده و شیلد دار باعث شده است تا به بررسی و شناخت کامل انواع کابل فرمان و همچنین پارامترهای تاثیرگذار بر خرید این نوع از کابل ها که در شکل های متفاوت عرضه می شوند بپردازیم.

تعریف کابل فرمان

کابل فرمان به کابل هایی گفته می شود که به منظور انتقال سیگنال های آنالوگ و سیگنال‌های دیجیتال در محیط های صنعتی به کار می‌روند. این سیگنال ها با هدف کنترل، اندازه‌گیری و حفاظت با تعداد رشته های بالا در مکان های مختلفی همچون کارخانه ها، نیروگاه ها، پستهای برق و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابل‌های فرمان و یا همان کابل های کنترل به طور کلی با سیگنال هایی با ولتاژ پایین و در نتیجه قدرت کم سر و کار دارند. نکته قابل ذکر در مورد کابل فرمان آن است که به منظور بالا رفتن دقت عملکرد تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل، باید میزان اختلاف بین ورودی و خروجی کابل فرمان حداقل باشد.

انواع کابل فرمان

کابل های فرمان را می توان به شکل های گوناگونی تقسیم بندی کرد که همه ی این دسته بندی ها به دلیل ویژگی های خاص هریک از آنهاست. کابل های فرمان از نوع افشان را اگر بخواهیم تقسیم بندی نماییم می توان به دو دسته ی مهم

  • کابل فرمان افشان شیلد دار
  • کابل فرمان افشان بدون شیلد

اشاره کرد. اما هنگامی صحبت در مورد کابل های فرمانی باشد که هادی آن تنها از نوع افشان نبوده و می تواند شامل هادی هایی از جنس مفتول و یا حتی نیمه افشان باشد، می توان از دیدگاه سطح مقطع تقسیم بندی دیگری را نیز در نظر گرفت:

  • کابل فرمان با سطح مقطع گرد
  • کابل فرمان با سطح مقطع تخت

  انواع کابل فرمان  

کاربرد انواع کابل فرمان

ساختار و ویژگی های منحصربفرد کابل های فرمان باعث شده است تا بتوان از این کابل ها در مواردی که نیازمند مقاومت بالا در برابر فشار های مکانیکی و همچنین عدم نفوذ آب هستیم به راحتی با انتخاب این نوع کابل به هدف خود برسیم. کابل های فرمان به دلیل وجود عایق مقاوم توانایی آن را دارند که بتوان از آنها در محیط هایی همچون معابر عمومی، داخل دیوارها، تونل ها، کانال های زیر زمینی، کانال های آب و مواردی از این دست که احتمال ضربات مکانیکی و نفوذ رطوبت وجود دارد استفاده نمود. تمامی این پارامترها و خصوصیات ویژه هریک از این کابل ها، دلیل تقاضا و سفارش بالای کابل های فرمان از سوی مشتریان است.

اگر قصد دارید سیم یا کابل مرغوب خریداری نمایید، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon واتس اپ: کلیک کنید

نامیرا کابل شما را به انتخاب بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

Call Now Buttonتماس بگیرید